Novinky

21.04.2020 Našilo se k dnešnímu dni 18.798 roušek. Je to neuvěřitelné!

Všichni, kteří se podíleli a podílí VELKÉ wau a DÍKY. Odeslali jsme balík 111 roušek do Itálie pro řadové sestry, balík 333 roušek do Anglie pro České centrum, cizinecké policii, MěÚ Aš, fakultní nemocnice Lochotín Plzeň, 6 partnerským městům v Německu. Rozdáváme, kde je nejvíc třeba. Šijou muži, ženy, mládí, senioři pro mnohé je to aktivní způsob trávení volného času v době nouzové. Říkáme tomu volnočas na kolečkách pro dobrou věc. Pokud víte, kde by akutně potřebovali neváhejte se ozvat❣

21.04.2020 Informace a pozdravy ze Sluníčka

Vážení, v úterý 14. dubna zveřejnilo MŠMT ČR harmonogram uvolnění škol a školských zařízení. Rozpor mezi možností realizovat zotavovací akce po 8. červnu a další informací, že tábory budou až v srpnu, vyvolal velké diskuse v řadách rodičů i všech organizací, které tábory pořádají. V současné době probíhají jednání zástupců organizátorů s odpovědnými ministerstvy. Zatím Vám nejsme schopni říci, zda a kdy se naše činnost obnoví. Už nám práce s dětmi a všemi našimi účastníky chybí. Zatím jsou stále velké otazníky i nad táborovou činností. Nebude to poprvé, kdy se pokyny a rozhodnutí mohou změnit. Prosím, buďme trpěliví - o všem Vás budeme informovat. Děkujeme za podporu a trpělivost. Naši pedagogové si pro Vás a děti připravují různé aktivity, které naleznete na http://www.meddmslunicko.cz/krouzky-aktivity-na-doma Nově nás najdete také na Instagramu – meddm_slunicko_as, YouTube – Městský dům dětí a mládeže sluníčko Aš Budeme rádi, když informaci předáte Vašim dětem a předáte jim i naše velké pozdravy. Přejeme Vám, ať období pandemie zvládnete. „Buďte veselí, radost je nejpozitivnější emoce cesty ke zdraví.“ Těšíme se na společný čas plný zábavy. Se srdečným pozdravem, Eva Holečková ředitelka organizace

30.01.2020 Pronájem

!Pozor! Omlouváme se, ale vyhlašujeme STOP STAV objednávek na dětské oslavy. V současné chvíli jsou obsazené všechny víkendy, až do konce března. Vážíme si vašeho zájmu, ale bohužel není v našich kapacitách, příjmat další objednávky. Děkujeme za pochopení.

17.09.2019 Přihlašování do kroužků

Jak se přihlásit? Osobně se můžete prihlasovat v úřední dny v DDM, nebo v knihovně Hranice👍Přihlášku si stáhnete na stránkách a vyplněnou vhodíte do poštovní schránky na budově B, nebo přihlášky vytiskneme u nás. Poradíme s výběrem, zodopovime vám otázky k jednotlivým kroužkům.🌞

23.08.2019 Nabídka kroužků 2019/2020

Zítra ve14:00 h bude zveřejněna základní nabídka 55 kroužků. Nejedná se o kompletní nabídku. Můžete se těšit na nové aktivity i lektory 🤗 Nabídka je pestrá a kompletní bude do 9. 9. 2019. Věřímě, že si vyberete. 🤩 Online přihlašování bude zahájeno 2. 9. 2019 od 10:00 h. Osobně se přihlásit bude možné v Aši od 9. 9. 2019 a v Hranicích od 16. 9. 2019. Přejeme pohodový zbytek léta 🌞

07.08.2019 Přihlašování do kroužků na školní rok 2019/2020

Nabídka zájmových kroužků na školní rok 2019/2020 bude zveřejněna od 24.8.2019. Přihlašování bude možné od pondělí 2.9.2019 on-line přes účet, nebo osobně od 9. 9. v Aši a od 16. 9. 2019 v Hranicích v knihovně. V současné době se věnujeme příměstským táborům. Přejme krásný zbytek léta a tešíme se v září na shledanou 🌞

Poděkování

30.06.2020 Vážení rodičové, milí spolupracovníci, přátelé Sluníčka,
máme za sebou netradiční školní rok 2019/2020, který nás v mnohém poznamenal. Nebojím se však říci, že s odstupem budeme na okolnosti, zejména v druhé polovině roku, pohlížet veskrze pozitivně. Pandemie nám ukázala, že v zájmovém vzdělávání jsme kreativní a umíme si poradit i v nestandardních situacích.
Do nového školního roku jsme vloni vstupovali s více než padesátkou pravidelných kroužků a celou řadou mimořádných plánů a aktivit. Jak už jsem naznačila, řádné dokončení většiny z nich jsme se nedočkali, některé se neuskutečnily vůbec. V důsledku globální pandemie Covid-19 jsme se museli přizpůsobit nejen vládním nařízením, ale především aktuální situaci. Rodiče měli navíc možnost získat poměrnou část peněz za uhrazené kroužky zpět, čehož někteří s povděkem využili. Velké poděkování Vám všem, kteří jste zápisné ponechali na rozvoj naší činnosti. Moc si toho vážíme.
Přesto s potěšením konstatuji, že navzdory nedobrovolnému předčasnému uzavření na jaře 2020 prošlo naším Sluníčkem bezmála 6 tisíc dětí, žáků i dospělých, včetně seniorů. Například velmi oblíbené Dopravní výchovy se zúčastnilo 379 dětí 4. a 5. tříd základních škol v Aši a Hranicích. I když bohužel absolvovali bez závěrečného Poldíkova dne.
Čas, který jsme na jaře kvůli omezenému provozu získali, jsme ale díky dvěma stovkám dobrovolníků mohli náležitě využít ve prospěch těch, kteří to potřebovali. Setkali jsme se s neuvěřitelnou ochotou a houževnatostí místních, když se s námi pustili do výroby, distribuce roušek nebo obličejových štítů. Zapojili se nejen jednotlivci z řad zaměstnanců a přátel Sluníčka, ale pozadu nezůstali místní podnikatelé, včetně ašské radnice. Z našeho domu dětí se stalo dobrovolnické a krizové centrum, které ochrannými pomůckami a další pomocí zásobovalo ašské seniory, školy, sociální služby, instituce a dokonce se dostalo i na zahraniční přátele z Německa, Anglie nebo Itálie. Dovolte mi malou bilanci. Naši dobrovolníci ušili přes 20 tisíc ústenek a přes pět set obličejových štítů. To je vážně ohromující.
Úctu a vděk, které chovám ke všem, kteří se do spontánní dobročinné akce se Sluníčkem pustili, nedovedu vyjádřit. Tento symbolický dopis tak částečně směřuji také všem, kteří nezůstali lhostejní jako projev nekonečného množství díků. Upřímně doufám a z hloubi srdce si přeji, abychom podobných zkoušek byli propříště ušetřeni. Kdyby však nepřízeň okolností způsobila, že by se podobný krizový stav měl opakovat, nebojím se. Dokud budou na Ašsku žít, pracovat a podnikat takto obětaví lidé, vím, že nezůstaneme sami.
Sluníčko zářilo v oblasti neformálního a zájmového vzdělávání hlavně díky Vám všem, kteří jste se zapojili do našich aktivit.
Pilně pracujeme na přípravě nejen letních aktivit, ale také zájmových kroužků na školní rok 2020/2021. On-line přihlašování spouštíme 15. července 2020 na našich stránkách. Těšíme se s Vámi na další zážitky a čas strávený ve Sluníčku i pod širým nebem.
Dovolte mi, abych v závěru poděkovala všem zaměstnancům, přátelům Sluníčka, rodičům, spolupracovníkům a v neposlední řadě také našim partnerům, městům Aš a Hranice za důvěru, podporu a spolupráci. Podpora naší činnosti je pro nás motivací a signálem, že naše práce má smysl.
Těšíme se s Vámi na dny příští a přejme pohodové léto.
S úctou a úsměvem Eva Holečková, ředitelka